Aj toto môže pomôcť imunite, aby nezlyhala!

Imunita, imunita, imunita. Imunita patrí v dnešných dňoch k často skloňovaným slovám. Ak zlyháva následky sú rôzne, ale zväčša nikdy nie príjemné. Možným následkom je aj vznik rakoviny. A ako môžete pomôcť imunite vy, aby nezlyhala? V nasledovných riadkoch sa to dozviete.


Naše telo má veľa nástrojov, ako v tele zabrániť množeniu vírusov, patogénov, baktérií, ale aj rakovinových buniek. Na tento účel používa rôzne bunky imunitného systému. Patria sem aj NK bunky (NK je skratka natural killer - prirodzený zabijaci). NK bunky putujú po tele a hľadajú vírusy, patogény a rakovinové bunky. A ako zistia NK bunky, ktoré bunky sú zdravé a ktoré rakovinové?


Zdravé bunky sa od rakovinových odlišujú aj tým, že majú na svojom povrchu bielkoviny, ktoré sa nazývajú HLA molekuly. HLA molekuly si predstavte ako značky, ktoré informujú NK bunky, že bunka je zdravá a plní si svoje funkcie. Poškodená bunka tieto HLA molekuly nemá. Keď NK bunka nájde takúto bunku bez HLA molekuly, zaútočí na ňu a zlikviduje ju.

Rakovinová bunka chce však prežiť a preto si vie vytvárať HLA molekuly, aby unikla NK bunkám. Selén je látka, ktorá dokáže zabrániť rakovinovým bunkám vytvárať si HLA molekuly. Tak vedia NK bunky rýchlejšie nájsť rakovinové bunky a zlikvidovať. Navyše dostatočná hladina selénu zvyšuje počet NK buniek v krvi.


Selén patrí medzi nedostatkové minerály v Európe. Nenachádza sa totiž v pôdach. Pravdepodobne bol vymytý po dobe ľadovej. Nedostatok selénu v potrave tak môže vytvoriť podmienky pre oslabenie imunity.


Selén nájdete v týchto produktoch:

Selen-Komplex (abczdravia.sk)

forIMUN (abczdravia.sk)

Regenerat imun Dr. Jacobs Medical (abczdravia.sk)

VIACOLLAGEN (abczdravia.sk)

Quercetin-Phospholipid (abczdravia.sk)

Jod Probio (abczdravia.sk)

AminoBase (abczdravia.sk)


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

38 views0 comments