Aj takto vzniká začarovaný problémov s trávením a s psychikou

Možno ste si všimli, ale tráviace problémy sú úzko spojené so zmenami psychiky. Má to niekoľko príčin. Tu sú niektoré z nich:


1, ak má človek tráviace problémy zle sa mu vstrebávajú živiny potrebné pre správne fungovanie nervového systému. Bez dostatku správnych živín nikdy nebude psychika dobre fungovať.

2, v čreve sa tvoria toxíny, ktoré nepriaznivo vplývajú na nervový systém a teda aj na psychiku

3, keďže celé črevo je popretkávané nervovými bunkami a tie sú spojené s mozgom, zlé trávenie cez os črevo-mozog ovplyvňuje aj psychiku

4, ak si niekto nevie dlhodobo vyriešiť svoje problémy, môže ho to "zlomiť" aj psychicky a tráviace problémy trápia ľudí zvyčajne dlhodobo

5, lekári neraz neveria ľuďom, že ich čosi trápi, lebo používajú nesprávnu diagnostiku a toto ľuďom tiež nepridá na duševnej pohode

6, v tráviacom trakte cez zlé trávenie vznikajú mikrozápaly a tie dokážu narušiť tvorbu látok ovplyvňujúcich psychiku


Výsledkom zlého trávenia sú: 1, hnačky 2, zápchy 3, nafukovanie (niekto vyzerá ako v 6 mesiaci tehotenstva) 4, nadmerná tvorba plynov 5, bolesti a kŕče v bruchu 6, histaminová intolerancia 7, alergie 8, SIBO - bakteriálne prerastanie tenkého čreva 9, atď.


Na to aby trávenie dobre fungovalo a teda s ním aj psychika je potrebné aby boli zdravé a funkčné slizničné bunky v tenkom čreve, ktoré sú pre dotrávenie potravy rozhodujúce. Tieto bunky sa ale veľmi opotrebúvajú a musia sa často obnovovať - raz za 5 dní. Toto si vyžaduje veľa živín. Bez týchto živín sa obnova naruší alebo sa naruší ich činnosť.


Nedostatočná výživa slizníc tenkého čreva vedie k vzniku tráviacich problémov s dlhodobým účinkom aj na psychiku. Bohužiaľ len málo kto sa dnes zameriava na výživu slizníc tenkého čreva, pritom je to tak dôležité. Tenké črevo potrebuje pre svoju činnosť množstvo aminokyselín, správnych tukov, vitamínov, minerálov, stopových prvkov, protizápalových látok. Bez nich nebude nikdy dobre fungovať.


Na výživu tenkého čreva je v našej ponuke určený výrobok Regenerat Imun. Obsahuje cenné látky ktoré chránia sliznice tenkého čreva a pomáhajú ich udržiavať zdravé a funkčné. Regenerat Imun si môžete kúpiť tu Regenerat imung Dr. Jacobs Medical (abczdravia.sk)


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


5 views0 comments