Čo si myslíte - vedia o tomto alergici, atopici, histaminici a vystresovaní ľudia?

Nadmerná tvorba histamínu napríklad pri alergických reakciách môže mať na telo rôzne následky. Jedným z nich je aj to, že histamín nadmerne aktivuje C nervové vlákna. Vysoká koncentrácia C nervových vlákien sa nachádza:

• v medzistavcových platničkách na chrbtici,

• v kĺbových puzdrách,

• na pokožke,

• na slizniciach.


C nervové vlákna sa podieľajú na vzniku bolesti a na svojich zakončeniach pri nadmernej aktivácii dokážu uvoľňovať zápalové látky, ktoré spúšťajú zápaly. Môže sa to prejaviť napríklad:

· bolesťami krížov, kĺbov a svalov,

· vznikom ekzémov, akné,

· vznikom migrény,

· zápalmi ďasien a koreňov zubov, ktoré nie sú bakteriálneho pôvodu a antibiotiká tu vôbec nefungujú. Tu dokonca ľudia môžu prichádzať o zdravé zuby, lebo zubný lekár nevie odhaliť príčinu bolesti.


Zápalové reakcie, ktoré vznikajú nadmernou aktiváciu C nervových vlákien (dokonca môže byť zvýšené CRP), ničia bunky spojivového tkaniva a chrupavky. Potom stačí aj bežný pohyb, aby došlo k problémom s meniskom alebo k hernii disku. Zápaly postupne ničia bunky spojivového tkaniva a chrupavky.


Mimochodom, aj nadmerný stres aktivuje C nervové vlákna. Našiel sa niekto v týchto príznakoch kto je dlhodobo vystresovaný?


S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team

www.andrejmedved.sk

www.weltfit.sk

www.abczdravia.sk

tel. 0911 295 859

andrej.medved9@gmail.com

18 views0 comments