Mikrobióm - čo odhalil experiment s myšami?

Updated: Mar 1

Vo Švédsku sa robil experiment s myšami. Myši rozdelili do 2 skupín. Jedna myš nemala takmer žiadny mikrobióm a podali jej zápalové látky označene fluorescenčnou látkou (aby sa mohla sledovať kde sa dostane do tela), druhej myši podali tiež zápalové látky, ale myš mala črevný mikrobióm v poriadku. A na čo sa prišlo?

U myši bez mikrobiómu sa zápalové látky dostali do mozgu, zatiaľ čo u myši s dobrým črevným mikrobiómov sa nič takéto nepozorovalo. Keď u myši bez črevného mikrobiómu obnovili mikrobióm v čreve a podali zápalové látky ich prienik do mozgu sa nepozoroval.


Jednou z vecí čo ohrozuje našu civilizáciu je rozvoj neurodegeneratívnych ochorení a psychiatrických ochorení. Tieto ochorenia sú úzko spojené so zápalovými stavmi v mozgu a nervovom systéme. Pritom tieto problémy sa netýkajú len ľudí vo vyššom veku, ale objavujú sa u čoraz mladších ľudí a deti nevynímajúc. Rovnako nám pribúdajú aj tráviace problémy.


Ak sa pozrieme na príklad myší a spojíme si tieto veci dokopy zistíme, že máme pred sebou naozajstnú výzvu ak chceme aby sme ako civilizácia prežili. Zničené trávenie ovplyvňuje mnohé procesy. Napr. pri experimente s myšami sa zistilo, že keď odstránili časť čreva, znížila sa tvorba telu vlastných antioxidantov a látok podieľajúcich sa na zbavovaní toxínov. Aký vplyv na tieto procesy má zhoršené trávenie môžeme iba predpokladať, ale určite pozitívne nebude.


Nášmu tráveniu sa nám akosi nechce venovať. U ľudí pozorujem jeden fenomén. Radšej budem jesť čo mi chutí a budem tolerovať zdravotné problémy ako to napraviť zmenou stravy. Ešte neuveriteľnejšie znejú úvahy ľudí, že ich strava je zdravá a pritom ich trávenie je zničené. (Asi si nepoložia otázku ako môže byť strava zdravá , keď jedlo ovplyvňuje trávenie?). Mnohí si ani neuvedomujú že aj zápchy, hnačky, grganie, pocit je mi zle po jedle, je znakom zničeného čreva ale aj zmeny psychiky po najedení signalizujú že v čreve čosi nie je dobré.


Za seba poviem, že mám veľké obavy o budúcnosť ľudstva. A nielen o budúcnosť ľudstva ale aj planéty. Prečo? Lebo ak budú ľudia nešťastní a chorí, určite sa nebudú zapodievať niečím takým ako je záchrana planéty. Veď budú mať problémy samy so sebou a také čosi vzdialené ako pomoc planéte nebodaj iným ľudom bude pre nich nereálne.


V našom e-shope stále ponúkame vo zvýhodnených akciových balíčkoch výrobky na podporu čreva. Jedným z nich je aj Aloe. Aloe od Dr. Jacobs nie je konzervované konzervantami. Mimochodom konzervanty sú vo svojej podstate antibiotiká!!!! Tak viete ako sa z nich tešia baktérie vo vašom čreve. Pitím Aloe vera od Dr. Jacobs svoj črevný mikrobióm neohrozíte, len ho podporíte Aloe vera gél BIO (abczdravia.sk).


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

13 views0 comments